פעילויות מחוץ למועדון הנעורים בחופש פסח

חג הפסח הוא הזדמנות מצויינת לצאת עם הנערים מחוץ למועדון – השמש זורחת, החורף עבר ואפשר להינות מהחופשה וממזג האוויר.

מומלץ להתאים את הפעילות לאופי החניכים ולבקשותיהם, לגילאים ולמסגרת התקציב. בנוסף, יש להתארגן מראש עם רשימת ציוד מסודרת.

 • נקיון פסח בקיבוץ – ניתן לבחור איזור בקיבוץ ולנקות אותו, מומלץ לשלב בפרוייקט את חברת הילדים.
 • נקיון פסח בים –  ניקיון ובילוי בים לכל הנערים, ניתן ליצור קשר עם עמותת "צלול", המארגנת נקיון חופים לאורך חג הפסח. לאחר הנקיון אפשר להישאר לישון בים או לארגן ארוחת על-האש.
 • יציאת מצרים – לילה לבן – אוספים את הילדים מהבתים בשעות הלילה, מקימים מחנה בחוץ עם אוהלים, לינה ובישול בשטח. ההגעה למחנה כמו "יציאת מצרים" עם חלק מהציוד על הגב, תוך שימת דגש על קטעים מסיפור יציאת מצרים. בלילה ניתן לארגן "אש לילה" / "הדגל" (פרעה וחייליו מול משה ועמו) או לערוך תצפית כוכבים (כמו בחלומו של יוסף), או סתם לשבת מסביב למדורה עם שירי פסח וחבילה עוברת.
 • קמחא דפסחא – לפי המסורת, חג הפסח הוא הזדמנות מצויינת לתת לאלה שאין להם. ניתן ליצור קשר עם עמותה או בית תמחוי הדואגים לחלוקת מזון באזור הקיבוץ, ולצאת עם הנערים לעזור להם. חשוב שהדבר ייעשה לפני ליל הסדר, אותו הרבה משפחות מתקשות לממן
 • יום בוץ – או יום עבדים בו מכינים מבוץ, אבנים, קש, מים – פסלים, מבנים, עיר מבוץ, בית ועוד. אפשר גם למצוא חלקה בוצית בשדות של הקיבוץ (או לבקש שירטיבו לכם חלקת אדמה מראש כך שתהיה בוצית מאוד) ופשוט להשתעשע בבוץ – לטבול בו, להימרח, לשחק משחקים היתוליים וכו' (מומלץ מאוד שגם המדריך/ה ייקחו חלק פעיל בפעילות – מותר גם לנו להתלכלך קצת – וכמובן לא לשכוח להביא מצלמה!).
 • משימות בטבע – תחרות זחילות ומירוץ מכשולים, זיהוי פרחים או ציפורים (קשה מאוד, אבל מומלץ למי שהחניכים שלו אוהבים תחרויות ידע), הליכה בעיניים קשורות, א"ש לילה, ועוד…
 • תחרות צילומי אביב – לקראת ליל הסדר, לערוך בין החניכים תחרות "צילומי אביב". כדאי להבטיח פרס שווה ולבחור חבר שופטים מוותיקי הקיבוץ. בסוף התחרות, אפשר לפתח את כל התמונות על דפים גדולים ולתלות בחדר האוכל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 • דצמבר 2022
  א ב ג ד ה ו ש
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031